Merkeze alınan SGK il müdürüne göreve iade

Monday, January 20, 2020
Bir süre önce Ankara'daki Genel Müdürlüğe alınan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayseri İl Müdürü Mükremin Sürücü, geçtiğimiz hafta yeniden İl Müdürlüğü görevine döndü.
Bir süre önce Ankara'daki Genel Müdürlüğe alınan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kayseri İl Müdürü Mükremin Sürücü, geçtiğimiz hafta yeniden İl Müdürlüğü görevine döndü.

Kayseri'ye 2012 yılının Temmuz ayında atanan ve başarılı çalışmalara imza atan Sürücü, Mart ayında yapılan görev değişikliğiyle Ankara Genel Müdürlüğe alınmıştı.

1971 yılında Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde doğan Mükremin Sürücü, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkiler bölümünden mezun oldu. 1999 yılında SSK Sigorta Teftiş Kurulu Başkanlığında müfettiş yardımcısı olarak göreve başlayan Sürücü, 2002 yılında yeterlilik sınavını kazanarak müfettiş oldu. Sürücü, 2008-2012 yılları arası Kurucu SGK Mersin İl Müdürlüğü görevinde bulundu.

Avrupa Birliğine uyum ve sosyal diyalog eğitim sertifikasına sahip olan Sürücü, Kayseri, Niğde, Adana, Mersin, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman illerine atanan Sosyal Güvenlik Kurumu Kontrol Memurlarına eğitim verdi. Mersin, Kahramanmaraş ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odalarına bağlı iş adamları ve diğer sivil toplum örgüt üyelerine SGK mevzuatı uygulamaları ve çözüm önerileri konulu panel ve sempozyumlar organize edip, konuşmacı ve panelist olarak bizzat katıldı.

Ayrıca Mersin'deki tüm sivil toplum kuruluşları ile tüm kamu kuruluşlarına, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Hizmet içi Eğitim Enstitüsü müdürleri ve üst düzey yöneticilerine Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile reformun getirdiği yenilikler konusunda seminerler verdi.

Sosyal Güvenlik alanında makaleleri yayınlanan Mükremin Sürücü, aynı zamanda başmüfettiş olup, 2012-Temmuz ayından itibaren SGK Kayseri İl Müdürlüğü görevini yürütüyordu.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım