MEB 2013 SBS Ek Yerleştirme Sonuçları

Saturday, July 4, 2020
2013 meb ek yerleştirme sonuçları 2013 SBS tercih sonuçları açıklandıktan sonra birçok boş kontenjan ortaya çıktı. SBS ek yerleştirme sonuçları merakla bekleniyor. SBS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2013 SBS Ek Yerleştirme Sonuçlarını Açıkladı mı? İşte detaylar...
2013 SBS yerleştirme sonuçları açıklandı. SBS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardında birçok kontenjan boşta kaldı. SBS yerleştirmede açıkta kalan öğrenciler için ek kontenjanlar ne zaman açıklanacak?

Öğrenciler, TC kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, ortaöğretime yerleştirme sistemi çerçevesinde 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı seviye belirleme sınavının 8 Haziran 2013'te yurtiçi ve yurtdışı sınav merkezlerinde gerçekleştirildiği hatırlatıldı. Sonuçların 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklandığı belirtilerek, 15-29 Temmuz 2013 tarihleri arasında da tercihlerin alındığı belirtildi.

SBS'de 38 bin kontenjan boş

Açıklamada, öğretime yerleştirme sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemlerinin öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanan Ortaöğretime Yerleştirme Puanı'na göre gerçekleştirildiği kaydedildi.

Birinci yerleştirme sonuçlarının 6 Ağustos 2013 saat 00.00 itibariyle "www.meb.gov.tr" internet adresinden yayımlanmaya başlanacağı duyurulmuştu.

Kolejlerin taban puanlarından sonra, sınavla öğrenci alan liseleri kazananlar da açıklandı.

Tıpkı üniversitelerde olduğu gibi, kapıda bekleyen yüz binlerce öğrenci olmasına rağmen, liselerde de on binlerce kontenjan boş kaldı.

Açık kontenjan sayısının, kayıtlardan sonra daha da artması bekleniyor.

Bu arada şampiyonların tercihi de belli oldu. 16"sı birinci olmak üzere ilk 10"a giren 25 öğrenciden 12"si Galatasaray Lisesi"ni tercih etti...

Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri ile öğretmen liseleri, yine kontenjanlarının tamamını doldururken anadolu liseleri, imam hatip liseleri ve anadolu meslek liselerinde önemli kontenjan açıkları kaldı...

Yerleştirme sonuçları açıklandığında tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 12-16 Ağustos tarihlerinde saat 17:00'ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek.

Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 12-16 Ağustos tarihlerinde kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybedecek.

Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos'tan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.

OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları ilan edildi. SBS Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenci, 12-16 Ağustos tarihlerinde saat 17:00"ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek.

Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 12-16 Ağustos tarihlerinde kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybedecek.

Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos'tan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrenciler ilan edilecek.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği halde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabilecek.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım