KPSS sınava giriş belgeleri internette yayınlandı

Friday, February 28, 2020
KPSS'ye önlisans ve ortaöğretim düzeyinde girecek adayların, sınava giriş belgeleri internette yayınlandı.

ÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 22 Eylül Cumartesi önlisans, 23 Eylül pazar ortaöğretim düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina ve salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.
Sınavların, cumartesi ve pazar sabahı saat 9.30'da başlayacağı ifade edilen açıklamada, adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, TC kimlik numarası ve şifreleriyle ÖSYM'nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden edinecekleri kaydedildi.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileriyle adayın fotoğrafının bulunacağına işaret edilen açıklamada, sınava giriş belgelerinin, adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyeceği vurgulandı.

Adayların, internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorunda olduklarına işaret edilen açıklamada, ancak belgenin arka yüzünde herhangi yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavının geçersiz sayılacağı, sınava giriş belgesi yanında olmayan adayların sınava alınmayacağı kaydedildi.

Adayların, sınav gününden önce adres bilgisini teyit etmek, ulaşımını ve ulaşım süresini öğrenmek amacıyla sınava girecekleri binayı görmelerinin yararına değinilen açıklamada, adayların en az 1 saat önce, sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulunmalarının zorunlu olduğu vurgulandı.Sınava girebilmek için adayların, sınava giriş belgesinin yanı sıra fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerektiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er ve erbaşlarla askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum muvazzaf askerler için geçerli değildir), Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır.

Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve TC kimlik numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanlarıyla geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır, sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır."Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım