KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin TL İşletme Kredisi Desteği Tüm Detaylar

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
KOSGEB Sıfır Faizli 50 Bin TL İşletme Kredisi Desteği Tüm Detaylar, KOSGEB sıfır faiz desteği yararlanma şartları, KOSGEB faizsiz kredi başvuruları ve kredi başvuru şartları, Kosgeb faizsiz kredi hangi bankalardan çekilebilecek?
e Devlet KOSGEB Giriş

KOSGEB faizsiz kredi başvuruları ve kredi başvuru şartları...

KOBİ'lerin yoğun ilgi gösterdiği, KOSGEB 50 bin TL'lik faizsiz kredi sistemde zaman zaman kilitlenmeler yaşandı. 50 Bin TL KOSGEB kredi başvuruları 21 Aralık 2017 Çarşamba 24.00'e kadar devam edecek.

KOSGEB'den yapılan açıklamada, 1 Ocak 2016'dan "Sıfır Faizli Kredi Destek" programı açıklandığı güne kadar veritabanına kayıtlı firma sayısı 56 bin 810 ve KOBİ bilgi beyannamesi güncelleyen firma sayısı 147 bin 710 iken, 10 Aralık'tan bugüne kadar veritabanına yeni kaydolan firma sayısı 105 bin 463 ve aynı dönemde KOBİ bilgi beyannamesini güncelleyen firma sayısının ise 178 bin 629'u bulduğu bildirildi.

KOSGEB BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği" programı için geç kalınmaması uyarısında bulundu.

Palandöken, yazılı açıklamasında, Başbakan Binali Yıldırım'ın Ekonomik Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısının ardından KOBİ'lere ilk yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi sağlanacağı müjdesi verdiğini anımsattı.

KOSGEB SIFIR FAİZ DESTEĞİ YARARLANMA ŞARTLARI

KOSGEB kredisinden yararlanmak için, KOBİ'lerin öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması gerekmekte. KOSGEB'e kayıtlı KOBİ'ler veri tabanındaki bilgilerini güncellemeli.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.

BAŞVURULAR İNTERNETTEN YAPILACAK

Kredi başvuruları için https://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr internet adresinin kullanılabileceğini ifade eden Palandöken, kayıt ve güncelleme işlemlerinin kredi başvuru tarihleri sürecinde de devam edeceğini bildirdi.

Palandöken, kredi onaylanma sürecinde başvuru sırasına göre herhangi bir öncelik söz konusu olmadığını belirterek, başvurular tamamlandıktan sonra sistemin işletmeleri, değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre belirlenen il kotaları çerçevesinde sıralayacağını kaydetti.

Bakan Özlü KOBİ destekleri konusunda uyardı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, KOSGEB'in tüm destek ve hizmetlerini aracısız ve ücretsiz verdiğine dikkati çeken Özlü, şunları kaydetti:

"KOBİ'lerimiz resmi kanallar dışında yapılan herhangi bir açıklama ya da tekliflere itibar etmemelidirler. 50 bin kredi faiz desteği sadece KOSGEB üzerinden verilmektedir. Cep telefonlarına gelen kredi faiz destek içerikli mesajlara itibar edilmemelidir.

KOSGEB kredi faiz desteği için başvurular KOSGEB'in resmi web sitesi https://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden yapılmaktadır. KOSGEB veri tabanı için kullanıcı kodu ve şifrenizi hiçbir şahıs, kuruluş ve bankalarla paylaşmamanız önem arz etmektedir."

FAİZSİZ KREDİ HANGİ BANKALARDAN ÇEKİLEBİLECEK?

KOSGEB Destek başvurularının ardından onay alınması halinde, aşağıda yer alan bankalardan talep edilen meblağlar alınabilecek. KOSGEB başvuruları onaylasa dahi, bankalar kredi verip vermeme ve onaylanan kredi miktarlarını değiştirme konusunda kendi inisiyatiflerini kullanma hakkında sahiptir. İşte programda yer alan bankalar;
  • Akbank T.A.Ş.
  • Denizbank A.Ş.
  • Garanti Bankası A.Ş.
  • İş Bankası A.Ş.
  • QNB Finansbank A.Ş.
  • Halk Bankası
  • Vakıflar Bankası T.A.O
  • Yapı Kredi Bankası A.Ş.
  • KGF (Kredi Garanti Fonu)