Korona Virüsü Belirtileri ve Almanya'da Virüsün İnsandan İnsana Taşınma Hikayesi

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Wuhan Korona Virusü; Korona virüsler, soğuk algınlığı ve virüs yoluyla bulaşan SARS ve MERS gibi virüs enfeksiyon ailesindendir.

Korona (Corona) Virüsü Belirtileri Nelerdir, hastalığın gün gün süreci ve grafikli anlatımı. Korona Virüs'ünün Wuhan'dan Şangay'a sonra da Almanya'ya taşınma süreci 3 aşama halinde nasıl Almanya'daki insanlara bulaştığını hikayesi yazının devamında.

Wuhan Korona Virus Belirtileri

Korona - Corona - Virüsü Belirtiler ve Önlemler

İnsanların maske kullanmaları, ellerini sık yıkamaları, öksürük ya da ya da ateşi olan kişilerle yakın temas kurmamalarını öneriliyor.

Korona - Corona - Virüsü Belirtiler

Korona Virüsünün Çin'den Almanya'ya Taşınması

Korona Virüsünün Çin'den Almanya'ya Taşınması

  • 1. Evre: Çin'in Wuhan şehrinde yaşayan anne-baba yine Çin'in Şangay şehrinde yaşayan kızlarını ziyaret ediyor. Anne-Baba ziyaretleri sürecince sağlıklı görünüyorlar, ancak bir süre sonra Korona virüsü belirtileri ortaya çıkıyor.
  • 2. Evre: Kızları Şangay'dan Almanya'ya uçuyor. Almanya'da alışveriş yapıyor, Alman işçilerle yemek yiyor. Bu süre zarfında herhangi bir hastalık belirtisi yok.
  • 3. Evre: 8 gün sonra Almanya'daki 4 işçide Korona virüsü tanısı belirleniyor.
    Hastalanan işçilerin arasında Çin'li kadınla alışverişe çıkmayanlar da var.
    Corona virüsü tespit edilen bu hastalara da diğer kişilerden bulaşıyor.