Kaza Geçiren Sigortalı Vatandaşa SGK Müjdesi

Sunday, February 23, 2020
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız, trafik kazası geçiren sigortalı vatandaşların her türlü sağlık giderini SGK'nın karşılayacağını söyledi.
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız, Vatan gazetesine konuştu. Önceki uygulamada trafik kazalarında kişi sigortalı olsa bile masrafları SGK tarafından karşılanmıyordu. Eğer kişi bir de kazada kusurluysa trafik sigortası da ödeme yapmıyordu.

Eğer karşı taraf kusurlu ise bu kez deonun trafik sigortasına başvurmak gerekiyordu. Ancak çoğu zaman uzun ve zahmetli bu süreçten sonuç alınamıyordu. İşte 2008 yılında Karayolları Trafik Kanunu'nda yapılan bir değişiklikle başlayan bu uygulama artık sona eriyor.

SGK Başkanı Emin Zararsız'ın açıklamasına göre yeni sistem şöyle olacak:

Trafik kazası geçiren vatandaş kusurlu olsun ya da olmasın, sigortalıysa, her türlü sağlık giderlerini sosyal güvenlik kurumu karşılayacak. Kurum, buna karşılık, trafik sigortası yapan şirketlerin topladığı primden pay alacak.

Ölüm halinde geride kalanlara yapılacak yardımı da SGK üstlenecek. Yasa tasarısı bayramdan sonra Meclis'e sevkedilecek.

Kaynak : CNN TürkYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım