Kıdem tazminatı ev sahibi yapacak

Tuesday, March 31, 2020
Kıdem tazminatı AK Parti hükümeti, çalışma hayatında önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Çalışmaların içeriğinde, gençlerin evliliğe teşviki için faizsiz kredi imkanı, TOKİ'den öncelikli ev sahibi olmaya kadar çok sayıda değişiklikler planlanıyor.
Çalışma Bakanlığı'nın üzerinde çalıştığı Kıdem Tazminatı Tasarısı'ndan ilk kez ev sahibi olacakların yüzünü güldürecek bir haber geldi. Kıdem Tazminatı tasarısına göre, ilk kez ev alanlar için çalışanlar kıdem tazminatının yarısını, 15 yıllık süreyi doldurma zorunluluğu olmaksızın talep edebilecek.

Yeni sistemle çalışanlar yatırım aracını seçebilecek, kıdem tazminatının hangi fonda değerlendirileceğine kendileri karar verebilecek. Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda masaya yatırılan paketin ayrıntılarına göre, öncelikle taşeron işçilerin kıdem tazminatı sorununu çözülecek. Aynı zamanda taşeron işçilerle sınırlı olacak bir kıdem tazminatı fonu da planlanıyor.

Kıdem Tazminatı Hesaplama

Emekli olmadan da kıdem tazminatımı alabilir miyim


E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın Kıdem Tazminatı Hesaplama ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - SSK Prim


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım