İşsizlik Ödeneği Başvurusu

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
İşsizlik ödeneği başvurusu için öncelikle prim gününüzü doldurmanız gerekmektedir. Dolayısı ile sizde çalıştığınız yerlerde öncelikle gününüzü ve yılınızı doldurduğunuz zaman işsizlik ödeneği başvurusu için başvurabilir ve aylık olarak para alabilirsiniz bu para sizin maaşınızın brüt üzerinden mi yoksa asgari üzerinden mi yatırıldığına dair önemli bir detaydır. Çünkü buna göre ödenek değişiklik gösterecektir. Sizde çalıştığınız yerde bunu sorgulayabilir ve en son çalıştığınız yerde zamanın ızı doldurduğunuz zaman bu parayı almaya hak kazanabilirsiniz. İşsizlik Ödeneği Başvurusu için.

İşkur İşsizlik Ödeneği Sorgulama için tıklayın.

İşsizlik Maaşı

İşsiz kaldığınız durumlarda veya işyerinden çıkarıldığınız durumlarda daha fazla mağdur olmamanız için bu ödenek size devlet tarafından bağlanır. Devlet tarafından bağlanan bu maaş değişiklik gösterir ve yıl prim durumunuz ile ilgili ve bağlantılıdır. Yıllarca çalışıp işyerinden çıkarılan bir çok kişi vardır ve bu kişiler hiç beklemedikleri anda işsiz kaldıklarında yeni bir iş bulana kadar işsizlik ödeneği alırlar ve bu devletin öngördüğü bir ücrettir. Bu ücrette değişiklikler şuna göre hesaplanır brüt veya asgari durumu ile ilgili ve alakalı bir durumdur. Asgari ücret alıyorsanız veya maaşınız asgari olarak gösteriliyor ise o halde ödeneğinizde daha düşük olacaktır. Ancak maaşınız brütten gösteriliyor ise o halde ödeneğiniz de yüksek olacaktır.

İşsizlik Sigortası

Ödeneğiniz yüksek olması durumunda bunu 8 ay kadar alabiliyor olursunuz ve bu süre zarfı içinde de yeni iş bakarak sizin mağdur olmanız engellenmiş olur. Devlet tarafından bağlanan bu maaş ödeneği özellikle işsizlik ödeneği başvurusu için gerekli bazı koşullar ve zamanlar vardır. Bu zamanlama içinde ve tarihte işsizlik ödeneği başvurusu yaparsanız bir sonraki ay maaşınız bağlanır ve her ay ödenek almış olursunuz. Aldığınız ödenek ile geçiminizi sağlayabilir ve geçiminizi bu şekilde sağlayarak işsizlikl ödeneğinden yararlanabilirsiniz. İşsizlik ödeneği ile ilgili olarak istediğiniz tüm bilgileri ayrıca internetten de öğrenebilir ve istediğiniz bilgilere sahip olabilirsiniz. Aldığınız ödenek sizi bir süre idare etmeye başlayacaktır ancak bu süre zarfı içinde yeni iş bulmanız oldukça önemli olup bu konuda dikkatli davranarak üstesinden gelebilirsiniz.İşsizlik Ödeneği Başvurusu İçin E devlet şifrenizle sisteme giriş yapınız.
E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın İŞKUR İşsizlik Ödeneği Başvurusu ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - İşkur