Emekliye Temmuz Maaş Zammı Ne Kadar

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Emeklilere, 2015 Temmuz ayında yüzde 4.76 TÜFE maaş zammı yapılacak. Ramazan bayramı nedeniyle bu ay maaşlarını 14-15 Temmuz’da alacak emeklilerden, maaşı 1,000 liranın altında olanlara da hükümet 100 TL seyyanen zam yapacak.

Emekli Maaş Zammı Temmuz 2015
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, normalde SSK emekli ayaklarının her ayın 17'si ile 26'sı arasında, Bağ-kur emekli aylıklarının ise 25-28 arasında ödendiğini belirtti. Bu yıl ise Ramazan Bayramı dikkate alınarak Bağ-Kur esnaf ve tarım emeklisinin emekli aylıklarının 14 Temmuz 2015 tarihinde, SSK işçi ve tarım emeklisi aylıklarının ise tahsis numaralarının son rakamı tek olanlar için 15 Temmuz'da, son rakamı çift olanlar için 16 Temmuz'da ödeneceğini açıklayan Çelik, “Emekli sandığı emeklileri ise her ayın 1-5'i arası aylıklarını almaktadırlar. Emekli sandığı emeklilerimizin Tüfe farkları 1-5 Ağustos arasında ödenecek” dedi.

Emekli Maaşı Sorgulama

Şifresiz Emekli Maaşı Sorgulama

Kaç Yaşında Emekli Olurum

Emeklilik Yaşı Nasıl Hesaplanır

EMEKLİYE 100 TL SEYYANEN ZAM

Seçimden önce aylığı bin TL'nin altında kalanlara seyyanen 100 TL, aylığı bin ile bin 100 TL arasında olanlara ise 1 ile 100 TL arası zam yapılması yönünde karar alındığını anımsatan Çelik, şunları söyledi: “Emeklilerimiz bu önümüzdeki ayın 14'ü, 15'i, 16'sında hem enflasyon karşılığı ücret artışlarını alırlarken aynı zamanda seyyanen zammı da ilk kez Temmuz ayında almış olacaklar. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinden 5 milyon 125 bin kişi de 1 ile 100 TL arası tutarlarda artıştan yararlanacak. Ayrıca Temmuz TÜFE zammı da yüzde 4.76 olacak. Ocak 2015'teki yüzde 2.33'lük TÜFE zammı, seyyanen zam ve Temmuz enflasyon farkıyla en düşük SSK emeklisi işçinin aylığında yüzde 9.2, SSK tarım aylığında yüzde 18.2, Bağ-Kur esnaf aylığında yüzde 19.4, Bağ-Kur tarım aylığında ise yüzde 23.7 artış olacak.”

5 milyon kişinin gelir testi yok

Bakan Çelik, halen genel sağlık sigortası (GSS) kapsamında borcu olan 5 milyon kişinin gelir testi yaptırmadığını da açıkladı. Testi yaptırmak için son günün 30 Eylül olduğunu belirten Çelik, son torba yasayla Bağ-Kur'a bir yıldan fazla borcu olan esnafların borçlarının doldurulması düzenlemesi hakkında da bilgi verdi. Bağ-Kur'a 2 ay ve üstü prim borcu olunca sağlık hizmetinden yararlanamama durumunun oluştuğunu kaydeden Çelik, “Bu vatandaşlarımızın borçları 31 Temmuz'da resen dondurulacak. Kurumumuzla irtibatlı olurlarsa ödeme durumları varsa ödeyeceklerini beyan etmeleri gerekiyor” dedi.

Etiketler : emekli, bağkur, ssk, sgk, emekli sandığı, Emekli Maaşı Sorgulama, Kaç Yaşında Emekli Olurum