Emekli Maaşları Eşitleniyor

Friday, February 21, 2020
emekli maaş zammı 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar dört gözle intibak zammını bekliyorlar. 2014'te karara bağlanacak intibak zammı, aynı şartlara sahip emeklilerin eşit maaş almasını sağlayacak.
İntibak memur emeklilerinin gündeminden düşmüyor. 2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2 milyon kişi intibak zammı almıştı. Şimdi sıra 2000 yılı ve sonrası emeklilerine geldi. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar için intibak düğümü, sayılı günlerin kaldığı Ocak ayında çözülecek. Memur emeklilerin heyecanla beklediği intibak kararı, Ocak'ta verilecek. Yeni intibak çalışmasının önümüzdeki ay torba yasa tasarısına eklenmesi bekleniyor.

EMEKLİ MAAŞLARI EŞİTLENİYOR!

Takvim gazetesinin haberine göre; yeni intibak ile; aynı prim gününe sahip, aynı şartlarla emekli olanların maaşı eşitlenecek. Böylece kendisiyle aynı şartlarda emekli olanlardan daha düşük maaş aldığından yakınanların geliri artacak. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar, hem aynı süre içinde hem de 2000 yılından önce emekli olanlarla eşit maaşa kavuşacak. Ancak yetkililer, çıkacak intibak kararıyla hemen maaş ayarlamasının olmayacağını, çalışmaların tamamlanmasıyla yürürlüğe gireceğini belirtiyor. Memur emeklileri çıkacak intibak zammını heyecanla bekliyorlar.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım