Emekli Aylığı Hesaplama

Tuesday, October 27, 2020
Emekli aylığı hesaplama yapmak için aşağıdaki ekranlarda TC kimlik no ya da ssk sicil numarası, baba adı, doğum tarihi ve nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe bilgilerini girmeniz yeterli.
Emekliliğe hak kazandıktan sonra alacağınız emekli maaşını öğrenmek için emekli maaşı hesaplama ve şifresiz emekli maaşı sorgulama ekranlarını kullanabilirsiniz.

Kamuda 650 sayılı devlet memurları yasasına göre 4A, 4B, 4C ve 4D olmak üzere 4 farklı kategoride çalışan bulunuyor. Emekli maaşı hesaplamalarınızda hangi gruba dahil olduğunuzu da belirtmelisiniz.

SGK, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı Emekli Maaş Hesaplama Ekranı

Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli aylığı hesaplama sistemindeki 100 lira konusunda çok sayıda kişiden tepki gelmektedir. Mesela 20 lira olamaz mı diyenler çoğunluktadır.
  • 1- Banka aracılığı ile alınan her 100 lira için fatura kesilmektedir. Bunun için personel istihdam edilmektedir. Bu nedenle de her 100 lira için beş kere emekli aylığı hesaplatabilirsiniz yani 5 kişi bir araya gelebilirsiniz.
  • 2- Alınan her 100 liranın yüzde 18'i KDV ve yüzde 35'i gelir vergisidir.
  • 3- Öte yandan büro kira gideri, ABD'da kiralanan server (ana bilgisayar) gideri, bilgi işlem uzmanı gideri eklendiğinde bu hizmetin sizler için olduğunu lütfen unutmayınız.
  • 4- Ülke çapında hiç bir internet sitesinde, hiç bir büroda SSK ve Bağ-Kur emekli aylığını kuruşu kuruşuna hesaplayan bir sistem bizden başka yoktur.
  • 5- Ayrıca, sadece bugün emekli olsam ne kadar aylık alırımdan başka 2025 yılına kadar çalışsam kaç para alırım, düşük ücret ödesem kaç para aylığım olur ve çok yüksekten ödeme yapsam emekli aylığım ne kadara yükselir meraklarınızı da sitemiz aracılığı ile giderebilirsiniz.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım