e Devlet Yurt Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır

Wednesday, January 27, 2021
e Devlet Yurt Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır? e-Devlet ile daha önce yapmış olduğunuz yurt başvurunuz için kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz.

e Devlet Yurt Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır

e-Devlet ile Yurt Kaydı Yapmak İçin

https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri

e-Devlet Yurtkur için Gerekenler

Bu hizmetten faydalanmak için e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza, Mobil İmza, İnternet Bankacılığı ile Giriş yöntemlerinden birini kullanarak e-Devlet Kapısı sistemine giriş yapabiliyor olmalısınız. İşleminize başlamadan önce gerekli e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza veya Mobil İmza'nızı temin etmelisiniz. eDevlet Şifrenizi PTT'lere kimliğiniz ile birlikte şahsen başvurarak temin edebilirsiniz. Elektronik veya Mobil İmza temin etmek için ilgili hizmet sağlayıcılardan veya operatörlerden bu hizmeti satın almalısınız.

e-Devlet

E-Devlet Şifresi

E-Devlet Kapısı


Vergiler, Harçlar ve İşlem Ücretleri

Bu işlem için herhangi bir ek ücret, vergi vb. alınmamaktadır.

E Devlet Yurt Kaydı Hizmetine Nasıl Erişebilirim

e-Devlet Kapısı'nın adresi www.turkiye.gov.tr'dir.

Adresi Kendiniz Yazın

Daha güvenli kullanım için adresi kendiniz yazmayı tercih ediniz. Size e-Posta ile gelen, başka web sayfaları üzerinde bulunan veya arama motorları üzerinde bulunan bağlantılara tıklamayınız. Güvenli Bağlantı Simgesi e-Devlet Kapısı dahilinde veri güvenliğinin sağlanması amacı ile, gönderilen ve alınan tüm bilgiler şifreli olarak taşınmaktadır. Bunun göstergesi olarak tarayıcınızda güvenli bağlantı (Ïkilit) simgesi görünür. Güvenli bağlantı simgesinin şekli ve yeri kullandığınız tarayıcı programı ve işletim sistemine göre farklılık gösterebilir.

e-Devlet Kapısı'nın adresi www.turkiye.gov.tr'dir. 1) e-Devlet Kapısı
https://www.turkiye.gov.tr adresine girerek, sayfanın üst kısmında bulunan "Sisteme Giriş" bağlantısına tıklayınız.

2) Kimlik Doğrulama Sistemi
Bağlantı sizi T.C. Kimlik Doğrulama Sistemi sayfasına yönlendirecektir. Bu aşamada adres satırında https://giris.turkiye.gov.tr yazdığından ve güvenli bağlantı simgesinin aktif olduğundan emin olununuz.

3) Kimlik Doğrulama Yöntemi
Kullanmak istediğiniz kimlik doğrulama yöntemine tıklayıp ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz.

e-Devlet'te ile Yurtkur Hizmetini Nasıl Bulurum

  • e-Devlet Kapısı üzerinde çok sayıda hizmet sunulmaktadır. Aranan hizmetin kolayca bulunabilmesi için farklı yöntemler kullanılabilir.
  • Kullanmanız gereken hizmetin adı "Yurt Kayıt İşlemleri"hizmetidir. Sisteme Giriş işleminizi tamamladıktan sonra,
  • "e-Hizmetler" bağlantısına tıkladıktan sonra gelen listede "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü" altında bulunan "Yurt Kayıt İşlemleri" bağlantısına tıklayarak,
  • Site İçi Arama kutusuna "Yurt Kayıt" yazıp arama tuşuna bastıktan sonra, gelen listedeki "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü/Yurt Kayıt İşlemleri" bağlantısına tıklayarak,
  • Tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-kayit-islemleri yazarak hizmete ulaşabilirsiniz.

e devlet yurt kaydı

Yurtkur Sistem Hizmet Hataları

e devlet yurtkur kaydı

Yurtkur Kayıt Bilgilendirme

e devlet yurt kaydı kullanımı

Yurtkur Kayıt İşlemi

e devlet yurtkur işlem kaydı

İşlem Sonucu

Eğer kaydınız başarıyla tamamlanmışsa yandaki ekranı görüntüleyeceksiniz. Artık işleminiz tamamlanmış demektir. Şimdi tarayıcınızı kapatabilir, farklı hizmetlerden faydalanabilir veya farklı web sitelerine gidebilirsiniz.

Eğer yurt kayıt işleminiz

gerçekleşmediyse yandaki ekranı görüntüleyeceksiniz. Bu durumda işleminiz tamamlanmamış demektir. Daha sonra tekrar deneme yapabilirsiniz.

Yurtkur Kayıt Kontrolü

e devlet yurtkur kayıt kontrolü

Kayıt Bilgilendirme

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra hizmete tekrar girerseniz aşağıdaki ekranı görüntüleyeceksiniz. Burada yaptığınız kayıt işlemine ait bilgilerinizi görebilirsiniz.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım