e Devlet Havalimanlarında

Monday, March 30, 2020
e devlet AK Parti İzmir milletvekili ve dışişleri komisyon üyesi Rifat Sait, Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme bakanlığının havalimanlarında pilot uygulama hizmeti vermeye başladığı e-Devlet projesini tanıttı.
İlk planda Ankara Esenboğa limanında pilot hizmete sunulan e-Devlet standı, yolculara devletin çeşitli uygulamalarını verebilecek. Bu hizmetlerden biri ise bakanlığın katkı verdiği Ulusal Ulaştırma portalı. Türkiye'nin hangi şehrinden nereye gidiyorsanız hava, deniz, kara ve demiryolu ulaşım seçenekleri ile bilgi alabiliyorsunuz. Stand'ta bulunan telefon ile devletin 3 rakamlı acil hatlarını ücretsiz arayabiliyorsunuz.

e-Devlet standındaki hizmetleri tanıtan Sait, deprem sigortası, trafik sigorta bilgileri, adli sicil bilgilerinizi, vergi borcunuzu, askerlik durumunuzu, günlük döviz bilgilerini, tapu bilgilerini, araç sorgulama, hava durumu, SGK borç durumunuz, sürücü belgesi ceza durumunuz gibi daha bir çok bilgiye buradan birkaç dakikada ulaşabiliyorsunuz. Sait, tüm bu bilgilere www.turkiye.gov.tr adresinden de ulaşabilirsiniz diyerek, devlet vatandaşına bir tıklama uzaklıkta, hemen yanı başında dedi. Türkiye genelinde şu an itibariyle 15.274.805 vatandaşın e-Devletin kayıtlı kullanıcısı olduğunu hatırlatan Sait, uygulamalar ücretsiz ve herkese açık, dedi.

BAKAN YILDIRIM TÜRKİYE VE İZMİR İÇİN BİR ŞANS

İzmir milletvekili Rifat Sait, aynı zamanda İzmir Milletvekili olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım'ın Türkiye ve İzmir için bir şans olduğunu, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine minnettar olduklarını söyledi. Bakanlığın Türkiye'nin en güçlü ve en önemli bakanlığı olduğunu hatırlatan Sait, "İzmir'in böyle bir bakanı milletvekili olarak meclise göndermesi ayrıcalıktır" diye konuştu.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım