E Devlet Şifresi Nasıl Alınır ve Kullanılır

E Devlet Şifresi almak için size en yakın PTT müdürlüğüne TC Kimlik No içeren kimliğinizle şahsen başvurmalısınız. Bu sayfada E-Devlet Şifresi'ni Nasıl Alacağınızı ve E-Devlet Şifresi'ni nasıl kullanacağınızı adım adım ve ekranlarla anlatacağız.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

  • Üzerinde TC kimlik No olan Kimliğinizle size en yakın E-Devlet Şifresi veren PTT Merkezi'ne gidiyorsunuz.
  • PTT görevlisinin verdiği E-Devlet Şifresi başvuru formunu doldurduktan sonra için de geçiçi E-Devlet Şifresi olan zarfı şahsen teslim alıyorsunuz.
  • Geçiçi E-Devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan TC Kimlik No ve geçiçi e devlet şifresi'ni gönder butonuna tıkladıktan sonra E-Devlet sizden hatırlayabileceğiniz güvenli bir E Devlet Şifresi belirlemenizi isteyecek. Bu adımı da geçtikten sonra artık kendi belirlediğiniz E-Devlet Şifresi ile E-Devlet uygulamalarını kullanbilirsiniz.
  • E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır

E-Devlet Şifresi Nasıl Kullanılır ?

E-Devlet linkine tıkladığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksnız.
E-Devlet Şifresi Giriş
Sisteme Giriş butonuna basıldığında aşağıdaki ekranda PTT şubesinden alınan geçici e-devlet şifresi ile giriş yapılması için "e-Devlet Şifresi" tıklanır.
E Devlet Şifresi Geçiçi Şifre
Gelen ekranda TC Kimlik No ve geçici e-Devlet Şifresi ile giriş yapılarak "Gönder" butonuna basılır.
E Devlet Şifresi Geçiçi Şifre
İlk kez e-Devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaptıysanız ya da e-devlet şifre değişikliği yapacaksanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Mevcut şifreniz ve yeni e-Devlet şifresi belirtilen uyarıları da dikkate alarak girilir ve "Değiştir" butonuna basılır.
e-Devlet şifresi nasıl alınır, e Devlet şifremi unuttum, şifre değiştirme, şifreli giriş
Son aşamada E-Devlet Şifre Değişikliğinin başarıyla tamamlandığına dair bir yazı ve E-Devlet Şifre gizliliği hakkında uyarılar içeren ekranla karşılacaksınız. e-Devlet Şifrenizi kesinlikle başkalarıyla paylaşmayın, e Devlet Şifrenizi unutursanız 10 TL vererek yeni bir şifre zarfı almanız gerekecektir.
E Devlet Şifresi Değişikliği

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır ve Nasıl Kullanılır Video Anlatım

E-Devlet Haberler


E. Çağrıcı

E-posta Adresi : [email protected] - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır ve Kullanılır" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - e devlet şifresi