Doğum Nedeniyle Geçiçi İş Göremezlik Ödeneği Ne Kadar Ödenir ve Şartları Nelerdir

Monday, January 18, 2021
Doğum Nedeniyle Geçiçi İş Göremezlik Ödeneği Ne Kadar Ödenir ve Şartları Nelerdir ? Geçici İş Göremezlik Ödeneği Tüm Bilmek İstedikleriniz? Geçici İş Göremezlik Ödeneği Hangi Şartlar Ödenir ve Şartları Nedir ? Geçici İş Göremezlik Ödeneği Ne Kadar Ödenir ?

annelik iş göremezlik ödeneği
Doğum öncesi, doğum sonrası annelik raporları elektronik ortamda SGK kurum veri tabanına düşer. Analık halin geçiçi iş göremezlik ödemeleri işverenin bağlı bulunduğu ilgili İl Sosyal Güvenlik Kurumu ya da merkez sgk birimince ödenir.

Annelik Nedeniyle Geçiçi İş Göremezlik ÖdeneğiSigortalının erken ya da geç doğum yapması halinde iş göremezlik ödeneği sistem tarafından hesaplanır. Analık İş Göremezlik ödeneği toplamda 112 gün, çoğul gebelikte 126 gün olarak anlaşmalı olduğu banka hesabına sigoralının tc kimlik no tanımlanarak gönderilir.

Geç doğum olması halinde ise doktor tarafından muhtemel bebek tarihi ile geç gerçekleşen tohum tarihi arasındaki süre için hastalık raporu düzenler. Bu süreye ait geçiçi iş göremezlik ödeneği sigortalıya hastalık kolundan ayrıca ödenir.

Geçici İş Göremezlik Ödeneği Tüm Bilmek İstedikleriniz

Geçici İş Göremezlik Ödeneği Hangi Şartlar Ödenir ve Şartları Nedir

Geçici İş Göremezlik Ödeneği Ne Kadar Ödenir

Sayfa Etiketleri

İş Göremezlik, Geçiçi İş Göremezlik, Geçiçi İş Göremezlik Ödeneği, Doğum Ödeneği, SSK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, Sigorta Sorgulama
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım