Bursa İnegöl SGK Sosyal Güvenlik Merkezi Açıldı

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK : "SAĞLIKTAN YARARLANMAK İÇİN GELİR TESTİ YAPTIRILMALI "
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKAN YARDIMCISI MURAT YAZICI : "12 YILDA TÜRKİYE’DE ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİM VE İLERLEME KAYDEDİLDİ "
BURSA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRÜ ERAN KARACA : "PROJELERLE PAYDAŞLARIMIZA DAHA KALİTELİ HİZMET VERME ANLAYIŞINDAYIZ"
Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü İnegöl Sosyal Güvenlik Merkezi yeni hizmet binası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından törenle hizmete açıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik açılışta yaptığı konuşmada vatandaş memnuniyetini esas alarak çalıştıklarını ve devletin görevinin hizmetleri vatandaşın ayağına götürmek olduğunu ifade etti. Bakan Çelik, "Eskiden SGK'ya gitmek kuyruğa girmek demekti. Şimdi Türkiye bunlardan kurtuldu. Sosyal devlet hizmet yapmak zorundadır. Hizmetkarınız olarak huzurunuzdayız" diye konuştu.

Çelik: Sağlıktan Yararlanmak İçin Gelir Testi Yaptırılmalı

Vatandaşlara gelir testi yaptırması çağrısında bulunan Bakan Çelik, "Sağlıktan yararlanmak için gelir testine gidilmesi gerekiyor. Gelir testine göre vatandaşın asgari ücretin üçte birinden az geliri var ise onun primini devlet karşılıyor. Bu vatandaşlarımız herhangi bir ödeme yapmıyor. Devlet, onların sağlık güvencesini almış bulunuyor. Onun üzerinde gelirleri varsa o da kademeli bir şekilde prim ödemeyi getiriyor" dedi.

Bakan Çelik, torba kanunla gelir testine girmeyen ve faizlerini tümden sildirmeyen vatandaşlar adına önemli bir düzenleme gerçekleştirdiklerini söyledi. Çelik, "5 milyon 400 bin kişi gelir testine girmemiş. Bu vatandaşların prim borçları var çeşitli sorunlarla karşılaşmamak için gelir testini yaptırmayanlar, gitsin gelir testini yaptırsın" ifadelerini kullandı.

Yazıcı: 12 Yılda Türkiye'de Çok Büyük Değişim ve İlerleme Kaydedildi

Sosyal Güvenlik Kurumu Ailesi olarak sunulan hizmet ve çalışmaların vatandaş memnuniyetini arttırıcı hizmet anlayışıyla ilerlediğine vurgu yapan Başkan Yardımcısı Yazıcı, "12 yılda Türkiye'de çok büyük değişim ve ilerleme kaydedildi. Gerçekleştirilen Sosyal Güvenlik Reformu da bunların belki en zor ve ülkemizin geleceği açısından en önemlilerinden bir tanesidir" şeklinde konuştu.

"Kolay, erişilebilir hizmet sunma ilkesi çerçevesinde bugüne kadar 485 adet Sosyal Güvenlik Merkezini vatandaşların hizmetine sunduk. İnegöl Sosyal Güvenlik Merkezi sayesinde vatandaşın çok basit işlemleri için İnegöl'den kalkıp Bursa'ya gitmesine gerek kalmayacak” ifadelerini kullanan Yazıcı, vatandaşın ilk elden sigortalılık bilgilerini, hizmet dökümlerini alabileceklerini, sağlık aktivasyonlarını yapabileceklerini ve sigorta prim borçlarını kredi kartlarıyla ödeyebileceklerini de sözlerine ekledi.

Karaca: Projelerle Paydaşlarımıza Daha Kaliteli Hizmet Verme Anlayışındayız

Mustafakemalpaşa ve Yenişehir ilçelerindeki hizmet binalarının da yakın zamanda faaliyete başlayacağını hatırlatan İl Müdürü Karaca, "Bursa İl Müdürlüğü olarak yüzde yüz vatandaş memnuniyeti için hazırlamış olduğumuz projelerle paydaşlarımıza daha kaliteli hizmet verme anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah, kısa süre içerisinde diğer ilçelerimizde de çalışanlarımıza ve vatandaşımıza yakışır kalitede hizmet binalarının açılışını yapacağız" dedi.

Açılışın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İnegöl Sosyal Güvenlik Merkezinin açılmasına katkıda bulunan Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a katkılarından dolayı hediye taktim etti. Açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Murat Yazıcı, İnşaat Emlak Daire Başkanı Abdullah Kavaklı, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Ergün, Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurumlarının ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaş katıldı.