Bedelli Askerlikte Önemli Gelişme

Monday, January 25, 2021
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bedelli askerlik konusunun Türkiye'de bir talep olduğunu belirterek, 'Bedelli askerlik konusu çözüm sahasına girmiştir. Önümüzdeki günlerde bunun kapsamı belli olarak çözüme kavuşacaktır' dedi.
Bayram ziyaretleri için memleketi Yozgat'ta bulunan Bekir Bozdağ, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinde basın mensuplarının bedelli askerlikle ilgili sorularını yanıtladı. Bedelli askerliğin Türkiye'de bir talep olduğunu ve bu konuda hükümetten çözüm beklendiğini kaydeden Bozdağ şunları söyledi: "Bu konuda Türkiye'nin dört bir tarafından talepler geliyor. Hükümet olarak biz bu talebi sorunu çözecek bir iradeyle sonuçlandırılmasından yanayız. En son Sayın Başbakanımız bu konuyla ilgili, konuyu önemsediklerini, çalışma başlattıklarını ve bu meseleyi çözeceklerini ifade ettiler. Artık bu konu çözüm sahasına girmiştir. Önümüzdeki günlerde bunun kapsamı belli olarak çözüme kavuşacaktır.

Kapsam derken, hangi yaşı kapsayacağı, bu çok tartışılıyor. Çünkü beklentiler bu nokta da çok yüksek. Bunun bedelinin ne olacağı ve elde edilecek gelirin nerede kullanacağı; bu üç soru kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Bunların cevabı önümüzdeki günlerde karşılığını bulacaktır çünkü Türkiye'de herkes bedellilik konusunun çözülmesini istiyor. Hükümetimiz de milletimizin bu isteğini yerine getirecek. Önümüzdeki günlerde bedellilik konusu çıkarılacak bir yasa ile çözüme kavuşacaktır. Kamuoyunun bedelli askerlikle ilgili cevabını beklediği soruların cevabını Sayın Başbakanımız önümüzdeki günlerde yapacaktır."

PKK TERÖRÜ EMELİNE ULAŞAMIYACAKTIR

Terörle mücadele ile ilgili bir soruya yanıt veren Bozdağ, Türkiye'nin terörle mücadelesini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla devam ettireceğini söyledi. Bu konunun sadece güvenlik boyutuyla çözülecek bir konu olmadığını ancak güvenlik boyutundaki mücadelenin de etkin bir şekilde sürdürüleceğini ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"Ekonomik, sosyal, siyasi ve diplomatik açıdan da diğer alınması gereken tedbirler de alınmaya, hayata geçirilmeye kararlılıkla devam edilmektedir. Biz bu konuları atbaşı yürütmenin Türkiye'nin yararına olduğunu her zaman ifade ettik. Bir yandan güvenlik boyutundaki mücadelemiz devam ederken, öte yandan da demokratikleşme, insan hakları ve sosyal alanda, kültürel alanda, siyasal alanda yapılması gerekenlerle, kararlılıkla bugüne kadar adımlar attık ve bundan sonrada atmaya devam edeceğiz. Türkiye eninde sonunda terörle mücadelede başarı elde edecek ve ülkemizin dörtbir yanında huzur, barış ve güven yeniden tesis edilecektir. Bugüne kadar Türkiye'de hiçbir terör örgütünün netice alamadığına tarih şahittir, milletimiz şahittir. PKK terörünün de herhangi bir netice alması söz konusu değildir. Milletimizin sağ duyusu ve devletimizin bütün organlarının birlikte çabası ve gayreti, hükümetimizin ortaya koyduğu çalışmalarla, terör eninde sonunda yok olmaya mahkum olacaktır."

Bedelli Askerlik ile ilgili linkler

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım