Bedelli Askerli Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi

Sunday, October 25, 2020
Binceler yükümlünün merakla beklediği Bedelli Askerli Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi. Resmi Gazete'nin 15 Aralık 2011 Perşembe sayısında "6252 Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" başlığı altında Bedelli Askerlik başvuruları resmen başlamış oldu.
Kamuoyunda Bedelli Askerlik Yasası olarak bilinen "Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bedelli askerlik kanunu

Resmi Gazete'de yayımlanan ''Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' ile de işçi, işveren sıfatıyla veya bir meslek ve sanat sahibi olarak yurt dışında oturma ve çalışma iznine sahip olanlar, en az 3 yıl süre ile fiilen yabancı ülkelerde çalışmış olmaları şartıyla 10 bin Avro ödeyerek, 21 gün süreli temel askerlik eğitimine tabi tutulmadan muvazzaf askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak.

Bu uygulama kapsamında ödenecek paralar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adına Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankasında açılacak özel hesaba yatırılacak. Özel hesapta toplanan paralar, Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde şehit yakınları, gaziler, özürlüler, muhtaç erbaş ve er aileleri, Türk Silahlı Kuvvetlerine (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) mensup vazife malulleri ile emniyet hizmetleri sınıfına mensup vazife malullerine yönelik sosyal hizmet ve yardım faaliyetlerinin finansmanında kullanılacak.

İşte Bedelli Askerlik yasasının Resmi Gazete'de yayınlanmış haliyle tam metni, Resmi Gazete Bedelli Askerlik 2011

Bedelli Askerlik ile ilgili linkler

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım