Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

Sunday, October 25, 2020
Hastanemiz SSK Sultanahmet Hastanesi Hariciye ve Nisaiye Servisi adı ile 01.09.1952 tarihinde faaliyete geçmiştir. Sultanahmet Hastanesi’nin Hariciye Servisi’nin SSK İstanbul Hastanesi'ne devredilmesinden sonra, Nisaiye ve Doğum Servisi yerinde kalarak 28.10.1959 tarihinden itibaren Bakırköy Doğumevi ve Dispanseri Başhekimliği adı altında bağımsız bir birim olarak 66 yatak kapasitesi ile faaliyetini sürdürmüştür.

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Haritası, İletişim, Yol Tarifi ve Adresi Nerede

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Haritadaki Konumu

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Eski İletişim Bilgileri

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yeni adıyla Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi Randevu ismiyle Halkalı, Küçükçekmece - İstanbul adresinde hizmet vermektedir.
Telefon Numarası :	(0212) 543 62 70
Faks :	(0212) 573 41 10
Adresi :	Yenimahalle, İstanbul Caddesi No:95
İl :	İstanbul
İlçe :	Bakırköy
Websitesi :	www.bkdh.gov.tr

Online Hastane Randevu için ; Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Randevu

Hastanemizin yatak kapasitesi 26 Nisan 1967 tarihinde 200'e, 13 Ekim 1967 tarihinde ise 400'e (300'ü doğum ve 100'ü bebek olmak üzere) çıkarılmıştır. Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında asistan eğitimi 1970'li yıllarda başlamıştır. Eski bina tahliye edilerek yıkılmış, bugün tamamı bitirilen ve hizmet veren ek tesis ilk olarak 31 Ağustos 1975 tarihinde kullanıma açılmıştır. Poliklinik hizmetleri ek bina inşaatı devam ederken, Poliklinik Hizmetleri "Bakırköy Dispanseri" adı altında başka bir binada ve ayrı bir Başhekimlik olarak faaliyetini sürdürmüştür.

Bakırköy Dispanseri, 01 Temmuz 1982 tarihinden itibaren yeni yapılan hastane poliklinik binasına taşınmıştır.

Hastanemizin yatak sayısı; 28 Ocak 1986 tarihinden itibaren Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı tarafından 800 kadro yatağına çıkarılması uygun görülmüştür. Hastanemizin adı Sosyal Sigortalar Kurumu Yönetim Kurulu tarafından, Sosyal Sigortalar Kurumu Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Baştabipliği olarak değiştirilmiştir. Hastanemiz ek tesisleri ile birlikte 21 Haziran 1986 tarihinde o dönemin Başbakanı Sayın Turgut ÖZAL tarafından açılmıştır. Hastanemiz kadro yatağının 464'ü Kadın Doğum yatağı, 336'sı ise Çocuk yatağı olmak üzere toplam 800 yatak ile hizmet vermeyi sürdürmüştür.

1988 yılında Çocuk Hastalıkları Kliniği'nde İhtisas hakkı verilip Asistan Eğitimi başlamıştır.

Hastanemiz 19 Şubat 2005 tarihi itibari ile İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Sağlık Bakanlığı'na devredilmiştir. Hastanemiz; Kadın Hastalıkları - Doğum, Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Cerrahisi branşlarında 533 kadro yatağı ve 526 fiili yatak ile hizmet sunumuna devam etmektedir. Hastanemizde mekan yetersizliği nedeniyle doğum sonundaki hasta yataklarının yerine odiyometri ve I. Düzey Yenidoğan servisinin açılmıştır. Dolayısıyla fiili yatak sayımız 505 'e düşmüştür.

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - MHRS Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Linkler

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Yeni İletişim Bilgileri

Telefon: (0212) 404 1500
Adres: TURGUT ÖZAL CAD. NO:1
İl: İstanbul
İlçe: HALKALI/KÜÇÜKÇEKMECE
Web Adres: www.bkdh.gov.tr

Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Haritası ve Yol Tarifi

Hastane Randevu

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım