Bağcılar Belediyesi

Sunday, March 29, 2020
Bağcılar Belediyesi İstanbul'un en kalabalık nüfusuna sahip ilçesine hizmet vermektedir. Bağcılar Belediyesi 1992 yılında ilçe olup, 1994 yılından bu yana AKP'li belediyeler tarafından hizmet vermektedir.

Bağcılar Belediyesi Haritası, İletişim, Yol Tarifi ve Adresi Nerede

Bağcılar Belediyesi Haritadaki Konumu

Bağcılar Belediyesi İletişim

Adresi : Güneşli Mahallesi Kirazlı Caddesi No:1 34200 Bağcılar / İSTANBUL

Telefon Numaramız: (0212) 410 06 00
Faks Numaramız: (0212) 410 06 66
BİLMER: 444 00 92
E-mail Adresimiz: bagcilar@bagcilar.bel.tr

Bağcılar Belediyesi Harita ve Yol Tarifi


Bağcılar Hakkında

Bağcılar Nüfus

Bağcılar, İstanbul'un hızla gelişen bir ilçesidir. TÜİK tarafından yapılan Adrese Dayalı Nüfus Sayımına göre 2009 nüfusu 738.809'dir. Bağcılar, nüfus olarak İstanbul'un en büyük ilçesi durumundadır. İlçemizde eğitim çağındaki nüfus sayısı 145.000 olup, İlçe nüfusunun 1/5'ini öğrenciler oluşturmaktadır.

Bağcılar Eğitim

İlçede son 5 yılda yapılan okullarla beraber eğitim kurumlarının sayısı 75'e ulaşmıştır. Belediyemiz, eğitime verdiği büyük destekle, 6 okulu kendi imkânlarıyla, 7 okulu da hayırsever işadamlarının katkısıyla yapmıştır. Belediye olarak hedefimiz, en fazla 30 kişilik sınıflarda eğitim görülmesini sağlamaktır. Ayrıca, öğrencilerimizin teknolojinin imkânlarından da yararlanması için ilçemizdeki bütün okulların her sınıfına bilgisayar ve projeksiyon makinesi hediye etmiştir. İlçemizin 22 mahallesi bulunmaktadır ve her mahallede Mahalle Konakları açılarak bir gelenek tekrar hayata geçirilmiştir. Mahalle konaklarımızda muhtarlık, kütüphane, spor salonu ve bir kısmında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Meslek Kursları (İSMEK) ve bir kısmında da sağlık ocakları bulunmaktadır. Mahalle konaklarından isteyen herkes ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Bağcılar SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT

Engelliler Rehabilitasyon Merkezimiz, belli yaşa kadar tedavisi mümkün olan engellilerin tedavisini yaparak topluma kazandırmaktadır. İlçemizde 2005 yılında hizmete açtığımız Halk Sarayı, modern ve klasik mimarinin buluştuğu en güzel eserlerden biri olarak bütün Türkiye'de örnektir. Halk Sarayımızda nikâh törenlerinin ve düğünlerin yanında, her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler de gerçekleştirilmektedir. Kültür Merkezimizde bulunan 20.000 kitaplık kütüphane, çok amaçlı salon, spor salonu, internet imkânı, halkımızın ve özellikle öğrencilerimizin büyük bir ihtiyacını karşılamaktadır.

Bağcılar Ekonomi

Bağcılar, İSTOÇ, MASSİT, OTO CENTER, gibi iş alanlarının bulunduğu bir ilçe olarak, ülke ekonomisinde de önemli bir yere sahiptir. Tekstil ve ayakkabı sektörünün yanında, basın ve medya sektörünün büyük bir kısmı da ilçemizde faaliyet göstermektedir. Halkımızın ekonomik seviyesi de hızla yükselmektedir.

Bağcılar Çevre

İlçemizde 16 yılda 133 park yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Parklarımızda, sizlere şehir hayatının stresinden uzaklaşma ve huzur içinde sohbet etme imkânı yanında, çocuklarınıza da oyun alanları sunmaktayız. İlçemize 150 binden fazla ağaç dikerek, daha yeşil ve temiz bir çevre kazandırdık.

Sayılarla İlçemiz

Yüzölçümü 22 km2
Nüfusu (2010 Nüfus Sayımına Göre) 738.809
Sokak Sayısı 2.735
Cadde Sayısı 100
Mahalle Konağı 20
Kütüphane 23
Cami ve Mescid Sayısı 88
Belediye Kültür Merkezi 2
Bilgi Evi 4
Engelliler Kültür Merkezi 1
Çocuk Yuvası 2
Resmi Eğitim Kurumları (*)
Anaokulu 3
İlköğretim 55
Lise ve Dengi Okul 15
Meslek Lisesi 7
Eğitim Merkezi 4
Özel Eğitim Kurumları
Özel Anaokulu 18
Özel İlköğretim 6
Özel Lise 8
Özel Kurs Dershane ve Eğitim Merkezi 77

Resmi Sağlık Kurumları (**)

Devlet Hastanesi 1
Aile Sağlık Merkezi 52
Acil Yardım İstasyonu 8
Verem Savaş Dispanseri 2
Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezi 1
Büyükşehir Sağlık Merkezi 1
Özel Sağlık Kurumları
Özel Hastane 5
Özel Poliklinik 8
Özel Tıp Merkezi 13
Özel Diyaliz Merkezi 4
Özel Sağlık Kabini 10
Özel Psiko-Teknik Değerlendirme Merkezi 2
Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği-Merkezi 3

(*)   Bilgiler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Alınmıştır.

(**) Bilgiler İl Sağlık Müdürlüğünden Alınmıştır.

Bağcılar İlgili Linkler

Bağcılar Resim GalerisiYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım