10 milyon emekliye promosyon müjdesi

Monday, September 16, 2019
emekli maaş kampanyası 10 milyon emekliye verilecek promosyon parası ile ilgili öncülüğü, kamu bankalarının yapması bekleniyor. Promosyon ödeyen banka kazanacak. Emekliler, o bankaya yönelecek.

Emeklilerin de, memurlar gibi maaş aldıkları bankadan promosyon kazanması ile ilgili tartışmalar devam ediyor. 10 milyona yakın emekli bu konudaki gelişmeleri beklerken, kamu bankalarının öncülük etmesi fikri öne çıkmaya başladı.
Özel bankaların emekli maaşlarını ödeyebilmek için düzenledikleri kampanyalar ise bu konudaki yarışın büyüklüğünü gösteriyor. Promosyon ödenmesinin gerçekleşmesi halinde, ilk atağı yapacak olan banka, diğerlerinin önüne geçecek ve bu konuda kazançlı çıkacak. Promosyon ödeyen bankaya yönelecek emekliler, bankanın müşteri portföyünü de büyütecek.

104 MİLYAR LİRALIK PASTA

Özel bankalar, daha önce gündeme gelen promosyon tartışmaları sırasında konuya temkinli yaklaşmışlardı. Emeklilerin, maaşlarını çok çabuk çektiklerini ileri süren bankalar, kazançlarının fazla olmadığını öne sürerek promosyon vermek istememişlerdi. Fakat bankamatiklerin yapısı gereği, 10 liranın altında tüm küsuratların bankalarda kalıyor olması da, önemli bir büyüklüğü işaret ediyor. Bu paralar aylarca hesapta duruyor. Yıllık 104 milyar lirayı bulan emekli maaşları aylık, 8 milyar liranın üzerinde bir rakama denk geliyor. Emekliler maaşlarını PTT şubeleri dahil istedikleri banka şubesinden alabiliyorlar.

KAMPANYALAR VAR

Promosyona yanaşmayan özel bankalar, buna rağmen emeklilerin maaşlarını kendi şubelerinden alması için de büyük bir yarışın içinde. Bu konuda krediden nakit hediyeye kadar, bir çok kampanya düzenleyen bankalar, bu büyük pastadan pay almak istiyor. Bu yarışın promosyon konusunda kullanılabileceği belirtiliyor. Kamu bankalarının bu konuda harekete geçmesi, özel bankaların da konuyla ilgilenmelerini sağlayacağı ifade ediliyor.

Kaynak: TakvimYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım