Şahıs firması üzerinden e ticaret yapabilir miyiz

Monday, June 1, 2020
Şu anda bir akrabamın üzerine bir şahıs firması var faaliyet alanı yalnızca gıda üzerine (Lokanta). Ben ise internetten uygun fiyatlı indirimli ürünler bulup yine internet üzerinden bunları satmaya başlayacağım. Şu anda SSK'lı olarak çalışıyorum ek iş olarak bunu yapmak istiyorum.
  • Acaba varolan şirketin faaliyet alanlarını genişletirsek bu işi yapabilirmiyim?
  • Şu anda Melda A.... olarak geçen ticari ismi Xxx Ticaret Melda A.... yapabilirmiyiz, faturalarımıza o şekilde logo ve isim yazdıracağız.
  • Çok çeşitli ürünlerin satışını yapacağım (hediyelik eşya, züccaciye, dekorasyon, reklam vs gibi) bunların hepsi için ayrı ayrı bir faaliyet alanı mı ekletmem gerekiyor yoksa tek bir şekilde bunu halledebilirmiyiz. Yani Faaliyet alanında gıda dışında en az 7-8 kategori daha mı ekletmemiz lazım yoksa hepsini kapsayacak bir kategori vs. varmıdır.
  • Faaliyet alanını genişletmek için ekleyeceğimiz alan sayısı üzerinden mi devlete ödeme yapacağız yoksa istediğimiz kadar genişletme hakkımız varmıdır?
  • Hali hazırda varolan yer üzerinden yapmak istiyorum ayrı bir yer açmama gerek yok değilmi

Varolan şirket üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz yasal olarak bir sıkıntı yok.
Faaliyet alanı eklemekte ücretli değil yada herhangi bir bedel artışına sebep olmuyor.
Adresinde aynı yer olması sorun değil. Ünvanı değiştirip fatura ve logoyu da bu şekilde düzeltebilirsiniz...
Faaliye alanı içinde elektronik ortamda ürün satışına uygun tek bir faaliyet kodu muhakkak vardır. Sadece bunu açmanız yeterli olur. Vergi dairesinde dilekçe ile başvurduğunuzda yardımcı olacaklardır.

Yasal açıdan hiç birinde sıkıntı yok.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım